Petrol fiyatı düştü yakıtta indirim olacak mı?

Brent petrol fiyatının yüzde 6 oranında gerilemesi sonrası benzin ve motorinde indirim beklentisinin gündeme getirdi.

Brent petrol fiyatı, uluslararası piyasada yüzde 6'nın üzerinde düşüş kaydetti. Brent petrolün fiyatı 120 dolardan 111.72 dolara kadar geriledi. Yeni fiyatın ardından, son zamlarla 30 lirayı aşan motorinde ve 28 lirayı zorlayan benzinde indirim yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu oldu. ABD'de brent petrol fiyatındaki gerileme sonrası akaryakıtta yüzde 4 indirim yapılırken, benzer bir indirimin Türkiye'de yapılabileceği belirtiliyor.

RESESYON DÜŞÜŞÜ

Brent petrol fiyatındaki düşüşün de piyasalarda oluşan piyasalarda resesyon endişesinden kaynaklandığı, , küresel petrol talebinin düşmesine yönelik beklentiler nedeniyle de petrol fiyatlarının aşağı yönlü seyretmeye başladığı belirtiliyor.  ABD Merkez Bankası'nın 28 yıl sonra ilk defa 75 baz puanlık faiz artışı yapması ve İngiltere Merkez Bankası'nın da  politika faizini 25 baz puan artırması piyasalarda resesyon riskini gündeme taşıdı. 

Sigorta öncesi doğuma borçlanma geliyor!Milyonlarca kişinin beklediği doğum öncesi borçlanma hakkı için çalışma yapılıyor. İşte doğum borçlanmasıyla ilgili tüm detaylar…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store