Nissan, Rusya'dan çekileceğini açıkladı

Japon otomobil üreticisi Nissan Motor, Rusya'daki operasyonlarını yerel ortağına devredeceğini ve Rusya'daki üretim pazarından çekileceğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yönetim kurulu, Rusya'nın Merkezi Araştırma ve Geliştirme Otomobil ve Motor Enstitüsü'ne (NAMI) satışı onayladı. Satış, Nissan'ın St. Petersburg'daki fabrika ve Ar-Ge tesisleri ile Moskova'daki satış ve pazarlama merkezini kapsıyor. Nissan'ın Rusya'dan çekilmesinin 100 milyar yen (680 milyon dolar) "etkisi" olacak.

Rusya'daki çalışanlar bir yıl boyunca "istihdam koruması" alacak.

Nissan CEO'su Makoto Uchida, "Piyasada faaliyet göstermeye devam edemediğimiz noktada, çalışanlarımızı desteklemek için mümkün olan en iyi çözümü bulduk." dedi. Birkaç hafta içerisinde tamamlanması beklenen satışın şartları Nissan'a 6 yıl içerisinde Rusya'daki operasyonlarını geri alma seçeneği veriyor.

Şirket, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasının ardından mart ayında Rusya'da üretimi durdurmuştu.

Akıllı telefonda tasarruf yöntemleri!Herkesin elinde akıllı telefon var. Oradan fotoğraf çekiyoruz, oradan araştırma yapıyoruz... Fakat zaten alırken pahalı olan bu akıllı telefonlar tasarruflu kullanılmadığı takdirde ödemeyi iki kat artıyor. Peki akıllı telefonları tasarruflu kullanma yöntemleri neler?

 

 

Etiketler Rusya Nissan haber
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store