Müzeden 9 dakikada 32 milyon liralık altın çalındı

Almanya’daki bir müzeden dokuz dakika içinde 1.6 milyon Euro (31.9 milyon TL) değerinde altın para çalındı. Müze çalışanlarının sabah işe geldiklerinde kırık camları görmesiyle soygun ortaya çıktı.

Bavyera eyaletinde, Manching’deki Kelt ve Roma Müzesi’ne gece yarısı giren hırsız, MÖ 1-2’nci yüzyıldan kalma oldukları belirtilen yüzlerce altın parayı alıp kaçtı.  Çalınan altın para miktarın tam açıklanmadı.

Manching yakınlarındaki antik bir yerleşim yerinde 1999’daki kazılar sırasında keşfedilen 483 madeni para da aynı müzede sergileniyordu.

Polisin yaptığı açıklamaya göre, yakındaki internet kablolarının kesik bulunduğu, hırsızların alarm sistemini bozarak müzeye girdikleri ihtimali üzerinde duruluyor. Hırsızlık sırasında civardaki binalarda da internet bağlantısında kesinti olduğu ve kapı açıldığında alarmın devreye girmediği kaydedildi. Hırsızlığın dokuz dakika içinde yapıldığı belirtildi.

Müze çalışanları sabah işe geldiklerinde yerde kırık camlar bulunca soygun ortaya çıktı. Paraların saklandığı cam bölmeler kırıldığı ve yüzlerce madeni paranın çalındığı görüldü.

Kartlı ödemeler 377,4 milyar TL olduBankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, geçen ay kartlarla yapılan ödemeler 2021'in aynı dönemine göre yüzde 129 artarak 377,4 milyar TL oldu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store