Motorine zam haberi geldi depolar doldu

Cuma günü indirim uygulanan motorine bu gece itibarıyla zam uygulanacak. Zam haberini alan sürücüler, indirimli fiyattan depoları doldurmak için akaryakıt istasyonlarına koştu.

Petrol ve dolar piyasalarındaki dalgalı seyir akaryakıt fiyatlarına artış veya indirim olarak yansıyor. Piyasalarda güçlenen durgunluk (resesyon) endişeleriyle birlikte petrol fiyatları mayıstan bu yana ilk kez 100 doların altını gördü.

Motorin fiyatlarına 8 Temmuz Cuma günü 2 lira 10 kuruş indirim uygulanmıştı. Anca bugün ise zam haberi geldi. 9 Temmuz Cumartesi gününden geçerli olmak üzere motorine 81 kuruş zam yapıldı. Bu artışla İstanbul'da motorinin litre fiyatı 25,37'ye yükseldi.

Benzin fiyatında ise bir değişiklik beklenmiyor.

 

Motorine zam haberi akaryakıt istasyonlarında yoğunluğa neden oldu.  

  

Araba kullanırken hangi tasarruf yöntemlerini uygulayabilirsiniz? Tasarruf hayatımızın her alanında mümkün. Otomobil kullanırken nasıl tasarruf edebileceğinizi biliyor musunuz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store