Meteoroloji'den yeni uyarı! Yine kar geliyor

İstanbul ile birlikte 7 şehrin yarından itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği duyuruldu. Ancak yağışın geçen haftakinden bir kademe daha zayıf olacağı belirtildi.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

İstanbul'a kar yağacak mı? Kar yağışı etkili olacak mı? sorularının yanıtı  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden geldi.  

SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, Marmara Bölgesi'nin (Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yarından itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

Yarın genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin güneydoğusunda (Sakarya'nın güney ilçelerinde) karla karışık yağmur ve kar şeklinde başlayacak yağışların, cumadan itibaren bölge genelinde kar şeklinde görülmesi beklendiği kaydedildi.

MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINDA  

Açıklamada, “Yağışlar, kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta ortasından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın bölge genelinde etkili olacağı değerlendiriliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının önümüzdeki bir haftalık periyotta; mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor” denildi.

İstanbul'da yarın yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, Cuma gününden itibaren il genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği belirtildi.

 'BİR KADEME DAHA ZAYIF OLACAK'

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Perşembe akşamından itibaren kuzey bölgeler soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Cuma, cumartesi ve pazar Marmara ve Karadeniz bölgesi karla karışık yağmur ve kar yağışı alacak. Geçen haftaki sistemden bir kademe daha zayıf olacak” dedi.

Her işin başı sağlık, para yönetiminin de…Unutmayın, esas güzellik gözlerin ışıltısındadır. Sağlığınıza iyi bakın, paranızı boşa harcamayın!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store