Memura zamlı maaş ve ikramiye günü!

Memurlara zamlı maaşları, son Kabine Toplantı’ndan alınan karar doğrultusunda bugün ödenecek.

4 milyon memurun 2022 ve 2023’teki mali ve sosyal haklarının belirlendiği 6’ncı dönem toplu sözleşme görüşmelerine göre; bu yılın ikinci yarısı için yüzde 7 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. Buna göre, zam oranı yüzde 41.69 olarak gerçekleşti. Bu kapsamda, temmuz ayı itibarıyla aile yardımı ödeneği hariç en düşük memur maaşı 7 bin 500 liraya yükseldi.

15 GÜNLÜK DE FARK SONRA ÖDENECEK

Normalde memurlar ayın 15’inde maaş alacaklardı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısının ardından zamlı maaşların bayramdan önce 8 Temmuz’da hesaplara yatacağını açıklamıştı. Dolayısıyla zamlı maaşlar bugün hesaba yatacak. Memurlar ayrıca 1-15 Temmuz dönemini kapsayan zam farkı da alacak. Bu fark daha sonra açıklanan tarihte ödenecek.

SENDİKALI MEMURA 706.90 TL  

Memurlar temmuz maaşlarıyla birlikte ayrıca toplu sözleşme ikramiyesi de alacaklar. Bu ikramiyede artış söz konusu. Toplu sözleşme ikramiyesi 3 ayda bir ödeniyor. Geçen yıla kadar bu tutar 134 liraydı. Ocak itibarıyla 400 liraya çıkmıştı. Temmuzda ise zamla birlikte, aylık katsayısına bağlı olarak 706.90 liraya çıktı. Bu ikramiyeyi sendikalı olan memurlar alabiliyor.

AİLE VE ÇOCUK YARDIMI DA ARTTI

Zam oranından memurlara ödenen aile ve çocuk yardımı da etkilendi. Eş için ödenecek yardım tutarı 758.28 lira olurken, her bir çocuk için 83.40 lira, çocuk 0-6 yaş grubunda ise 166.80 lira ödenecek.

Yakın çevren seni ve hedeflerini destekliyor mu? Çevrenizde hedeflerinizden şüphe duyacak, başarısızlıklarınızı size hatırlatacak insanlar her zaman olabilir. Bu duruma üzülmek ya da onlara kızmak yerine, bunu başarmak için motivasyon olarak kullanabilirsiniz. İşte odaklanmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store