Malatya'da şiddetli deprem!

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'den peş peşe açıklamalar yapıldı.

Malatya'da bugün saat 17.02'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem verileriyle ilgili AFAD ve Kandilli Rasathanesi peş peşe son dakika açıklamalarda bulundu. AFAD, deprem derinliğini 6.72 km, Kandilli Rasathanesi ise 5.0 km. olarak paylaştı.

BAKAN KURUM: EKİPLERİMİZİ BÖLGEYE SEVK ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depreme ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Kurum, "Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğünde deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi incelemelerini yapmak üzere bölgeye sevk ettik. Süreci yakından takip ediyoruz. Malatya'mıza ve ülkemize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Malatya Valisi Aydın Valisi Baruş, şu an için her hangi olumsuz bir durumun olmadığını söyledi. Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem Malatya'nın Pütürge ilçesinde de şiddetli şekilde hissedilmişti.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store