Köy okulları için koşar mısınız?

İstanbul Yarı Maratonu’nda köy öğretmenlerini desteklemek için kampanya düzenleyen Köy Okulları Değişim Ağı Derneği (KODA), aralarına katılacak yeni koşucular arıyor.

27 Mart’ta gerçekleşecek İstanbul Yarı Maratonu’nda Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) #KöydeDahaİyiEğitim için koşacak. 100 koşucuya ulaşmayı hedefleyen dernek, koşucuları sayesinde toplayacağı bağışlarla köylerde görev yapan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyecek Temel Eğitim Kampları’nı düzenleyecek.

İstanbul Yarı Maratonu’nda koşacak gönüllülerin sporcu ya da koşucu geçmişi olması gerekmiyor. 15 Mart’a kadar kayıt yaptıran herkes, İstanbul Yarı Maratonu’nda köy okulları için koşabiliyor. KODA adına koşmak isteyenlerin, koşucu kayıtlarını yaptıktan sonra Adım Adım üzerinden kayıt oluşturması gerekiyor.

'KÖY ÖĞRETMENLERİ GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYOR'

KODA İletişim ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü Menekşe Canatan, “Köy öğretmenleri bizlerin geleceğini inşa ediyor. Onları görev yaptıkları yerlerde yalnız bırakmamak, kişisel ve mesleki olarak desteklemek de hepimizin görevi. Çoğu zaman bir köy için öğretmenlik mesleğinden çok daha fazlasını yapan köy öğretmenlerimizin hem kişisel hem de mesleki gelişimlerini desteklemeliyiz. Köyde daha iyi eğitim için en önemli adım köy öğretmenlerini güçlendirmek.

Bu sebeple KODA olarak 5 yıldır faaliyetlerimizi öğretmenlerimizle birlikte sürdürüyoruz. Onların ihtiyaç duydukları konularda uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor, birbirlerinden öğrenme pratiklerini destekleyecek alanlar açıyoruz. Temel Eğitim Kamplarımızı da bu amaçla hazırladık. Geçen sene ilkini gerçekleştirdiğimiz kampa 100’den fazla köy öğretmenimizin katılmasını sağladık. Bu sene de köylerde görev yapan daha fazla öğretmenin bu eğitimlerden yararlanabilmesi için daha çok koşucu ve bağışçıya ihtiyacımız var.” dedi

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Tahsin ZAMAN
Bu konuyla ilgili sosyal medyamda yazılar yazmıştım. Gelin pandemiyi fırsat bilip TERS TAŞIMA yapalım ve şehirdeki çocuklarımızı köylere taşıyalım. Nasılsa oralarda şehirlerin kalabalığı olmayacak ve çocuklar ormanların, fundalıkların, doğanın içinde ve bol oksijen içerisinde okuyacaklar ve akşam şehire evlerine taşınacaklar.. Çok yere yazdım bunları ama öyle kaldı.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store