JEST'teki işbirliği hisseleri zıplattı!

Hafif ve ağır ticari araç üreticisi Karsan’ın, ASELSAN’la birlikte elektrikli minibüs üretimine başlaması, Borsa’da yankı buldu. ASELSAN’la 12,6 milyon euroluk sözleşme imzalanmasının ardından Karsan’ın hissesinde büyük bir değişim yaşandı. İşte hissenin performansı.

Karsan, çevreci ulaşım için ASELSAN’la işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında Karsan, e-JEST modelini ASELSAN çekiş sistemi ile donatılmış olarak üretecek. Yapılan açıklamaya göre, aracın batarya sistemi ASPİLSAN Enerji tarafından üretilecek. 

 Karsan ile ASELSAN arasında imzalanan 12,6 milyon euroluk sözleşme kapsamında, Karsan'ın e-JEST elektrikli minibüsleri ASELSAN elektrikli çekiş sistemi bileşenleri kullanılarak üretilecek ve ASELSAN'a satılacak.

 Karsan'ın ASELSAN ile sözleşme imzalanmasına ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlandı.

 Açıklamada, "Karsan ile ASELSAN arasında, e-JEST elektrikli minibüslerinin ASELSAN elektrikli çekiş sistemi bileşenleri kullanılarak üretilmesine ve ASELSAN'a satışına ilişkin anlaşmaya varılmış olup, 12 milyon 599 bin 199,8 euro tutarında bir sözleşme imzalanmıştır." ifadesi kullanıldı.

 HİSSE TAVAN YAPTI

 Son araç teslimatının süresinin 20 ay olduğu bilgisi verilen açıklamada, yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisine ilişkin, "Şirketin cirosunu olumlu etkileyecektir." değerlendirmesi yapıldı. Anlaşmanın duyurulmasının ardından Karsan’ın hissesi haftanın ilk günü Borsa’da tavan yaptı. Cuma günü 10 lira 12 kuruş ile kapanış yapan Karsan hissesi, yüzde 10 değer kazanarak 11,13 TL’ye yükseldi.

İş hayatında yükselmenin sırrı!1969 yılında yazılan bir kitap iş hayatınızı ne kadar etkileyebilir?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store