İstanbul’un 7 yeni vapur hattının ücretleri belli oldu

İstanbul’da, 1 Kasım’da hizmete girecek 7 yeni deniz yolu hattının ücret tarifeleri açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ulaşımda deniz payını artırmak için yeni deniz yolu hatlarını hizmete alıyor. Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç’e kıyıya paralel 7 yeni hat 1 Kasım’da sefere başlıyor.

Hizmete giren yeni hatlar ve ücret tarifesi şöyle:

-Kadıköy-Kasımpaşa-Fener-Sütlüce-Eyüp (6.07 mil) 11.50 lira

-Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Kasımpaşa-Sütlüce-Eyüp (5.10 mil) – 11.50 lira

-Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada (7.60 mil) 21.90 lira

-Çengelköy-Kabataş (2.80 mil)   - 9.47 lira

-Bostancı-Caddebostan-Moda-Kadıköy-Kabataş (8 mil) - 11,50 lira

-Avcılar-Bakırköy-Kadıköy (14.40 mil) – 28.74 lira

-Avcılar-Bostancı (17.51) – 31.85 lira.

 FÜNİKÜLERE ENGTEGRE 2 HAT HİZMETE ALINDI

İBB, 28 Ekimde açılışı yapılan Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Fünikülerine entegre olacak 2 hattı da hizmete aldı. “Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu” ve “Üsküdar-Aşiyan” deniz yolu hatları 28 Ekim itibarıyla yolcularını ağırlamaya başladı. Hizmete giren iki yeni hat sayesinde, Anadolu Hisarı, Küçüksu ve Üsküdar bölgesinin, Büyükdere Caddesi’ne erişimi önemli ölçüde kolaylaşacak.

TÜM AKTARMALAR YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu ring hattında günde 36 sefer yapılacak ve toplam sefer süresi 15 dakika olacak. Aşiyan-Üsküdar hattında ise günlük 44 sefer yapılacak ve sefer süresi 25 dakika olacak. Ayrıca 1 Kasım’dan itibaren deniz hatlarına ya da deniz hatlarından yapılan tüm aktarmalar yüzde 50 indirimi olacak.

Para harcamadan kendinizi iyi hissetmenin yollarıHerbirimiz farklı aktiviteler yapmaktan hoşlanabiliriz ancak bazı aktiviteleri yapmak hepimize iyi gelebilir. İşte herkese iyi gelecek, para harcamadan kendinizi iyi hissettirecek öneriler…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store