İstanbul'un 46 yıllık ilk katlı otoparkı tarih oldu

İstanbul'un Karaköy'de 1976 yılından bu yana hizmett veren ilk katlı otoparkı kapatıldı. Otopark, Meydan Projesi kapsamında yıkılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK'ın işletmesini yaptığı Karaköy Katlı Otoparkı, 'Kent Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı' plan değişikliği kararı doğrultusunda bugün (24 Eylül) hizmetine son verdi.

Katlı otoparkın altında 45 yıldan beri hizmet veren bir işletmenin müdürü Nurettin Cerit, otoparkın yıkılacak olmasının kendileri gibi müşterileri de üzdüğünü söyledi.

Karaköy'de 1976 yılında hizmete açılan 600 araçlık otopark tarih oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edilen Karaköy Meydan Projesi kapsamında yıkılacak olan otoparkın yerine 560 araçlık zemin altı otopark inşa edilecek.

7 bin metrekarelik alan Karaköy Meydanı ile birleştirilecek. Kamusal açık alan ihtiyacı giderilmesi amaçlanan proje, önümüzdeki süreçte hazırlanıp, ihaleye çıkacak.

İnternetinizin hızı yavaş mı? İşte hızlandırmanın yolları! İnternet çok yavaş, hızını nasıl artırabilirim? Wi-fi bağlantı sorunu yaşıyorum, İnternet çekmiyor cümlelerini kurmaya başladıysanız, sizi internet hızını artırmanın yollarıyla baş başa bırakalım.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store