İstanbul'da ekmek fiyatına yüzde 25 zam

İstanbul'da ekmeğe zam yapılacağı geçtiğimiz hafta gündeme gelmiş, yeni fiyatın 5 lira olacağı dile getirilmişti.

İstanbul'da 210 gram ekmeğe gelen yüzde 25 zam ile fırınlarda 3 liraya satılan ekmek 4 lira oldu.

İstanbul'da ekmeğe zam yapılacağı geçtiğimiz hafta gündeme gelmiş, yeni fiyatın 5 lira olacağı dile getirilmişti. Ancak İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekip Avdagiç, 15  gün önce yaptığı açıklamada haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, fırınlarda 210 gram ekmeğin satış fiyatının 3 lira olduğunu duyurmuştu.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra İTO  ekmeğe zam yaptı. İTO'ya bağlı fırınlarda 210 gram ekmeğin fiyatı 4 TL'ye çıkarıldı. İstanbul'da İTO üyesi fırınların ekmek fiyat tarifelerinin belirlenmesi için odanın temmuz ayı meclis toplantısında oylama yapıldı.

Oylama sonucunda, İstanbul'da “1 kilogram ekmek fiyatı azami 19,05 TL'yi geçmemek kaydıyla 210 gram ekmek için 4 TL olacak" şeklinde hazırlanan Azami Ekmek Fiyat Tarifesi kabul edildi.

Bunları öğrendikten sonra bir daha asla çöpe atmayacaksınızNewsner'da yayınlanan makaleye göre, soğan kabuklarının tahmin etmediğiniz birçok faydası var. Bunları öğrendikten sonra bir daha asla çöpe atmayacaksınız.

 

Etiketler zam ekmek istanbul
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store