Hızlı teslimat dalgası perakendeye sıçradı

Getir, Yemeksepeti gibi şirketlerin başlattığı hızlı teslimat dalgası, moda ve teknoloji perakende sektörlerine de sıçradı.

Boyner’den Mavi’ye, Beymen’den Mediamarkt’a pek çok şirket hızlı teslimat konusunda yenilikçi projelere yatırım yapmaya başladı.

Pandeminin parlayan yıldızı e-ticaret sektörü, Türkiye’de yarattığı yeni iş modelleriyle büyümesini sürdürüyor. 2021’de 400 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşan sektörün 2022’yi 560 milyar TL ciroyla kapatması bekleniyor.

Finansal okuryazarlık hayatımıza ne katkı sağlar?Ne kadar para kazandığınız kadar nasıl harcadığınız, nasıl geçindiğiniz, nasıl birikim ve yatırım yaptığınız da önemli. Tam bu noktada finansal okuryazarlık devreye giriyor.

 Son dönemde e-ticaretin öne çıkan trendlerinden biri de hızlı teslimat oldu. Getir, Yemeksepeti gibi şirketlerin başlattığı hızlı teslimat dalgası perakende sektörüne sıçradı.

Post-pandemi sürecinde müşteriler e-ticaretten aldıkları ürünlere bir an önce, hatta aynı gün içinde sahip olmak istiyor. Müşteri taleplerini dikkate alan şirketler hızlı teslimat yatırımına hız verdi.

Kariyer planlaması yaparken nelere dikkat etmeli?Yanlış kariyer planlaması, mutsuzluğa, zorlanmaya ve başarısızlığa neden olabilir. Bu nedenle, kendinizi ve yapmak istediğiniz işi iyi tanımalı, yol haritanızı doğru çizmelisiniz.

 

Etiketler teslim kargo teslimat
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store