Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi yürürlüğe girdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacını karşılamak için kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi'nin yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 60 ay vade imkanı ve yüzde 7,5’lik faiz oranıyla Halkbank vasıtasıyla kullandırılacak 100 milyar TL tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi'nin Cumhurbaşkanı kararıyla yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Buna kapsamda, genç girişimciler için sıfır faizli kredi limiti 100 bin TL’den 300 bin TL’ye, yaş sınırı ise 30'dan 35'e çıkarıldı.

ÜST LİMİT 200 BİN TL OLDU

Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla üretici ve çiftçilere kullandırılan Geleneksel (Yaygın) Bitkisel Üretime yönelik yüzde 100 faiz indirimi uygulanacak işletme ve yatırım kredisinin üst limiti de 200 bin TL’ye çıkarıldı.

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Esnafımıza, çiftçimize, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Pazar araştırması nasıl yapılır?Eğer ticari bir faaliyet yürütüyor ve yeni bir ürün için yatırım planlaması yapıyorsanız, önceliğiniz mutlaka pazar araştırması yapmak olmalı. Çünkü pazar araştırması, hem hedef kitlenizi hem de rakiplerinizi tanımak adına önemli veriler elde etmenizi sağlayacak.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store