Google kadınlara 118 milyon dolar ödeyecek

Teknoloji devi Google, benzer iş yapan kadın çalışanlara, erkeklerden daha az ücret ve tazminat ödediği iddiasıyla yargılandığı davada, uzlaşmaya gitti.

Google, şirketin eski kadın çalışanlarının da arasında olduğu 15 binden fazla kadın çalışana toplam 118 milyon dolar ödeyecek.

Google, kadın çalışanların kendilerine aynı rollerde görev yapan erkeklerden daha az maaş aldıklarını iddia ettikleri bir toplumsal cinsiyet ayrımcılığı davasını çözmek için 118 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Anlaşmanın Kaliforniya'da 14 Eylül 2013'ten bu yana 236 iş unvanında yaklaşık 15.500 kadın çalışanı kapsadığı öğrenilirken, Politikalarımızın ve uygulamalarımızın eşitliğine kuvvetle inanırken, yaklaşık beş yıllık davada anlaşmaya varmaktan çok memnunuz açıklamasını yaptı.

Parasal ödemeye ek olarak bağımsız bir uzman, Google'ın işe alımlarında eşitleme uygulamalarını analiz edecek ve şirketin ücret eşitliği çalışmalarını gözden geçirecek.

Küçük işletmeler için 10 e-ticaret tüyosuE-ticaret siteleri, her geçen gün büyüyor, işletmelerin ciroları katlanıyor. RGS Yazılım E – Ticaret Uzmanı Nilay Güçlüoğlu'na göre doğru reklam ve pazarlama yöntemleriyle yüksek cirolar yapan e-ticaret siteleri sanıldığı gibi ünlü markalara ait siteler değil. Bu tüyolar yeterli.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store