Google 3 boyutlu yeni özelliğini duyurdu

Google Haritalar artık turistik lokasyonların 3D perspektiften görüntülenmesine olanak tanıyor.

Üç boyutlu sürükleyici görüntü şu anda tam olarak tamamlanmamış olsa da, belirli yerlerin havadan görüntüleri kontrol edilebilir. Engadget tarafından yayınlanan bir rapora göre, Google Haritalar, bir kullanıcının dünyanın dört bir yanındaki ünlü turistik yerleri 3D görünümde görüntülemesine olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sundu.

Uygulama aracılığıyla dünyanın 100 önemli noktasını sanal olarak gezebilirsiniz. New York City'deki Empire State Building'i, Londra'daki Big Ben'i ve daha fazlasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, bu Google Haritalar özelliği, bir konumun 3D görünümlerini sunarken yapay zekadan yararlanıyor.

Yakalanan görüntüler, sokak görünümü ve uydu fotoğraflarını içeriyor. Arama motoru devi, küresel olarak tur atmak isteyenler için bir önizleme aracı olduğunu söyledi. Engadget, kullanıcıların artık bu lokasyonların havadan görünümlere erişebileceğini bildirdi.

İşsizseniz fırsatı kaçırmayın! 75 bin işçi aranıyorTürkiye İş Kurumu (İşkur), işverenden gelen talep doğrultusunda güncel açık iş sayısını açıkladı. İşte işçi aranan meslekler ve alınacak kişi sayıları...

 

Etiketler harita özellik google
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store