Gelecek yorumları ticari sektöre dönüştü

Gelecekte ne olacağı bilinebilir mi? Bu esrarengiz sorunun peşine takılanlar, insan psikolojisinde merak uyandıran bilinmezliğin kapısını aralamak için ciddi maddi kayıplar yaşayabilir. Uzmanlara göre, gelecek yorumları ticari sektöre dönüştü.

Bilinmeyenleri bilmek ve öğrenmek isteğinin yoğun bir çabaya dönüştüğünü ifade eden Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, “Bu çaba, olaylar ve insanlar üzerinden olabileceği gibi, sağlık ile ilgili, okul, çalışma hayatı, evlilik gibi hayatın önemli alanlarını sorgulama şeklinde de olabilmektedir. Özel hayat ile ilgili sorgulamalar olabilir: ‘Çocuğum olacak mı?’, ‘Beni seviyor mu?’, ‘Bana büyü mü yaptılar?’, ‘Eşim beni aldatıyor mu?’ Bu sorular çoğalıp gider.” dedi.

BAĞIMLILIK OLUŞTURMASIN!

Bilinmezliğin her zaman gizemli olduğunu vurgulayan Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, bu durumun takıntıya dönüşmemesi uyarısında bulunarak şunları söyledi:

“Bilinmezlik, insan psikolojisinde merak uyandırır, caziptir, insanı çeker. Bireyin kişilik yapısı da buna müsaitse hayatını neredeyse bu konulara adar. Günlük yaşamını aldığı bilgilere göre düzenlemeye başlar ve sonrasında bu konulara artık bağımlı hale gelebilir.  Obsesyon (takıntı) haline dönüşebilir.

'AĞZI AÇIĞIN HAKKINI, GÖZÜ AÇIKLAR KAPAR'

Özellikle son dönemde ülkemizde ve dünyada yaşanılan sorunlar, salgınlar, savaşlar, ekonomik krizlerin, insanları çok daha fazla etkiler hale geldiğini ifade eden İhsan Öztekin, bu durumun fırsatçı kişiler tarafından değerlendirildiğini ve ticari sektör oluştuğuna da belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Gelecekle ilgili artan korku ve kaygıya bağlı olarak geleceğe yönelik merak ve bilgilenme ihtiyacı da artmış durumda. Böyle büyük bir talebin karşılanması için bu konudaki boşluğu dolduracak birçok faaliyet alanı ortaya çıkmış, ülkemizde ve dünyada büyük bir ticari sektör oluşmuş durumdadır. İnsanların bu yöndeki aşırı ilgi ve zayıflıkları da suiistimal edilerek büyük maddi çıkarlar sağlanabilmektedir. Gelecekten bilgi vermek konusunda, geçmişten bugüne Nostradamus, Baba Vanga gibi kahinler, şamanlar, müneccimler, astrologlar, medyumlar, Tarot falı, su falı, el falı, kahve falı gibi fallara bakan falcılar, mistik, metafizik alanlarla uğraşan kişiler, kurşun dökenler bu alanda çok yoğun faaliyet içerisindedirler. Bu süreç, insanlık var olduğu sürece de devam edecektir. Günün Sözü: Ağzı açığın hakkını, gözü açıklar kapar."

Girişimci nasıl olunur, nereden başlamalıdır?Günümüzde başarı basamaklarını hızla çıkıp, karlı bir yatırımı hayata geçirmenin en kestirme yolu başarılı bir girişime imza atmaktan geçiyor. Bunun için de öncelikle nasıl girişimci olunur sorusuna yanıt bulmak gerekiyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store