Fenerbahçe sahada taraftarı, borsada yatırımcıyı sevindirdi

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’de liderlik koltuğuna yerleşirken, Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri de yüzde 44,1'lik getiri ile ekimde yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Spor Toto Süper Lig’de liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe, borsada yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu. Spor endeksi, ekimde yüzde 17,2 arttı.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi geçen ay 4.000 puanın üzerini test edip 4.015,62 puanla tarihi zirveye ulaşırken, spor şirketlerinde de genel olarak yükseliş eğilimi hakim oldu.

YÜZDE 110'UN ÜZERİNDE YÜKSELİŞ

Geçen ay yüzde 25'in üzerinde değer kazanan BIST 100 endeksi yıl başından bu yana yüzde 110'un üzerinde yükseliş kaydetti.

Spor Toto Süper Lig’de liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe'nin Futbol AŞ hisseleri de ekimde yüzde 44,1'lik getiri ile borsada yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu. Fenerbahçe böylece borsada yatırımcısını, sahada taraftarını sevindirdi.

Medipol Başakşehir'i 1-0 yenerek liderlik koltuğuna oturan Fenerbahçe daha sonra İstanbulspor'u 5-2 yendi. Fenerbahçe'nin hisse fiyatı da 85,00 lirayla tarihi zirveyi gördü.

Hedef belirleme teorisi nedir? Farkında olsak da olmasak da hepimizin hedefleri var. Hayaller, umutlar, gelecek vizyonları bunların hepsi bir şekilde hedef kategorisine girer. Peki hedef belirleme teorisi nedir? Nasıl hedef belirleyebilirsiniz?

 

Fenerbahçe ayrıca bu sezon UEFA Avrupa Ligi'ndeki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Fenerbahçe böylece UEFA Avrupa Ligi'nde kazanacağı para ödülünü 10 milyon avronun üzerine taşıdı.

Ekim ayında Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliğinin hisseleri yüzde 3,9, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hisseleri yüzde 6 artış kaydetti. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımları ise yatırımcısına yüzde 5,3 kaybettirdi. Trabzonspor da iç sahasındaki yenilmezlik serisini kazanarak sürdürüyor.

EN FAZLA KAZANDIRAN FENERBAHÇE

Spor şirketlerinin yıl başından bu yana sergiledikleri hisse performansına bakıldığında, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın hisseleri yükselirken, Trabzonspor yatırımcısını üzdü.

Spor hisselerinde yıl başına göre pozitif bir seyir izlenmeye devam ediyor. Trabzonspor ise borsada yıl genelinde iç açıcı bir performans sergilemedi.

Bu dönemde yatırımcısına Fenerbahçe yüzde 172,2, Galatasaray yüzde 64,3 ve Beşiktaş yüzde 36,8 kazandırırken, Trabzonspor yüzde 24,9 kaybettirdi.

PİYASA DEĞERİ ZİRVEYE ULAŞTI

Geçen ay Fenerbahçe'nin piyasa değeri 7 milyar 987 milyon 686 bin lira ile tarihi zirveye ulaştı.

Borsada işlem gören spor şirketleri arasında en fazla piyasa değerine Fenerbahçe sahip oldu.

Fenerbahçe, eylül ayını 7 milyar 586 milyon 817 bin lira piyasa değeriyle tamamladı.

Fenerbahçe'yi 2 milyar 883 milyon 600 bin lira piyasa değeriyle Galatasaray, 2 milyar 275 milyon lira piyasa değeriyle Trabzonspor ve 1 milyar 392 milyon lira piyasa değeriyle Beşiktaş izledi.

Bu kararı vermek neden çok zor?Her zaman yaşanan sıkıcı, yorucu ve bir yere varmayan tartışma. 'Öğle yemeğini nerede yiyelim?' Özellikle işyerinde kalabalık bir grup beraber yemeğe çıkıyorsa bu sorunun cevabını bulmak her zaman çok kolay olmuyor ve kimi zaman çıkmaza girilebiliyor.

 

Etiketler borsa Fenerbahçe haber
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store