Fed faiz kararını açıkladı

Amerikan Merkez Bankası (fed) bugün yaptığı toplantı sonrası önümüzdeki üç ay için faiz oranlarını açıkladı.

Amerikan Merkez Bankası (fed) üç ayda bir yaptığı toplantılarının sonuncusunu yaptı. Ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği toplantı sonrası önümüzdeki üç ay için geçerli olacak faiz oranlarını açıkladı.

YÜZDE 3,00-3,25’E SEVİYESİNE ÇIKTI

Fiyat artışlarının hızını kesmeyi hedefleyen artış ile Fed, politika faizinde 75 baz puan artırıma gitti. Banka böylelikle faizleri yüzde 3,00-3,25 seviyesine çıkardı.

Bu da ABD'de son 14 yılın en yüksek politika faizi oranı oldu. Fed, bundan önceki iki toplantısında da faiz artışına gitmişti. Bir önceki toplantıda da politika faizinde 75 baz puan artırıma gitmişti.

Fed’in para politikasını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) sonraki toplantısı Kasım ayı başında yapılacak.

TAHMİNLER DE BU YÖNDEYDİ

Piyasalarda, Fed'in enflasyonun 1980'lerden bu yana en yüksek düzeye çıktığı ülkede fiyat artışlarını dizginleyebilmek amacıyla faizleri üst üste üçüncü kez artıracağı ve bu artışın yüzde 0,75 olacağı tahminleri yaygındı.

İstanbul’da 100 metrekarelik dairenin maliyeti ne kadar? Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt, katıldığı televizyon programında İstanbul’da 100 metrekare bir konutun maliyetini açıkladı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store