Ev temizlerken bunları yapın!

Ev temizliği için basit ipuçlarından yararlanıyor musunuz? Ev temizliğini nasıl daha kolay hale getiriyorsunuz?

1 10

Saç spreyini daha önce temizlik malzemesi olarak kullandınız mı? Kumaştaki zor lekeleri çıkarmak için lekenin üzerine saç spreyi sıkar ve kurumasını bekleyip ardından nemli bir bezle silerseniz lekeyi daha kolay çıkarırsınız.

2 10

Banyo aynasını tıraş köpüğü ile silerseniz aynanın duş sırasında buharlanmasını önlersiniz.

3 10

Temizlik suyuna biraz sirke eklediğiniz zaman zeminleriniz parlar ve lekeler daha kolay çıkar.

4 10

Kurutulmuş limon kabuğu ile çaydanlık, musluk ve bıçaklarınızı ovaladığınızda yeni almışsınız gibi ışıldar.

5 10

Camlarınızı temizlemek için hazırladığınız suya bir miktar tuz atarsanız camlarınız parlar.

6 10

Duş başlığını kirecinden arındırmak için sirke ile doldurulmuş bir buzdolabı poşetinde veya bir kapta bir gece bekletirseniz kireçlerin döküldüğünü göreceksiniz.

7 10

Halılarınızdaki çay ve kahve lekelerini çıkarmak için lekeyi hafifçe ıslattıktan sonra yarım çay kaşığı karbonat döküp 20-25 dakika bekleyip silerseniz lekelerden kurtulabilirsiniz.

8 10

Tül ve perdelerinizi yıkarken deterjan bir yemek kaşığı kadar toz şeker eklerseniz daha beyaz görünüm elde edersiniz.

9 10

Buzdolabında kötü koku oluşmasını engellemek istediğinizde buzdolabının bir köşesine bir miktar karbonat yerleştirmeniz kötü kokuların azaldığını göreceksiniz.

10 10

Dibi tutan tencerelerin dibini kaplayacak şekilde tuzlu su ile doldurup, suyu kaynatırsanız tencerelerinizin daha kolay temizlendiğini fark edeceksiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Ersin Guvenc
Her konuda olduğu gibi temizlik konusunda püf noktaları vardır. Bu püf noktaları hayatı kolaylaştırır. islerin daha olumlu sonuçlanmasını sağlar. Bu insan iliskilerindede aynıdır. Bazi küçük incelikler püf noktaları vardirki, insanın daha az üzülmesine daha sağlıklı olmasına, toplumda daha iyi konumlarda olmasını sağlar. Adı püf ama yaptığı işler önemli.