Elon Musk’ın en büyük ortağı!

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın en büyük ortağı da belli oldu. Musk’tan sonra ikinci en büyük hissedar olan Suudi yatırımcı, hisseleriyle ilgili kararını kamuoyuyla paylaştı.

Suudi Arabistan Prensi Velid bin Talal, Twitter ile ilgili kararını, Elon Musk’ın ‘Kuş özgür’ mesajını alıntılayarak duyurdu. Suudi Arabistan’daki Kraliyet Holding Şirketi (KHC) ve Suudi Prens Velid bin Talal’ın Özel Ofisi’nden yapılan açıklamada, Twitter’daki 1,89 milyar dolar değerindeki mevcut hisselerin, Musk’ın satın aldığı Twitter’a transfer işleminin tamamlandığı kaydedildi.

Bu kararın ardından, Twitter’da önemli paya sahip olan Prens Talal, Musk yönetimi altındaki platformda hisselerini tutmaya devam edeceğini açıkladı.

122 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Musk'ın Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal ve üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde'yi görevden aldığı belirtilirken, bu 3 isme 120 milyon dolar tazminat ödeyeceği hesaplandı. Musk, görevden aldığı platformdaki yöneticileri sahte hesap sayısı konusunda kendisini ve Twitter yatırımcılarını yanıltmakla suçlamıştı.

 

Elon Musk Twitter’ı aldı o coin fırladıElon Musk'ın Twitter anlaşmasını tamamlaması, desteklediği koini adeta uçurdu. Musk’ın Twitter adresinden hakkında paylaşımlar yaptığı koin, 2 günde 2 milyar dolardan fazla değer kazandı. İşte haftalık kazancı ise yüzde 30’u aşan coinin performası…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store