Çöl tozları yarın akşam gidecek!

Meteoroloji uzmanı Abdullah Macit, Afrika kaynaklı kum fırtınasının pazar akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesinin beklendiğini söyledi.

Kuzey Afrika üzerindeki alçak basınç merkezinin Avrupa üzerine hareketiyle Türkiye’nin batı kesimlerinde özellikle yüksek seviyelerde toz taşınımları gözlendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 30-31 Mart’ta Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Karadeniz’in batı kesiminde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımına ilişkin uyarmıştı.

 Meteoroloji uzmanı Abdullah Macit, kuvvetli rüzgarların Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in orta ve batı kesimlerinde etkisini hafta sonu da devam ettireceğini söyledi. Macit, “Rüzgarların kuvvetinin pazar 90 kilometreye kadar çıkmasını bekliyoruz. Pazar akşam saatlerinden itibaren rüzgarla beraber toz taşınımı da etkisini yitirecek” dedi.

Macit, toz taşınımı nedeniyle meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklindeki yağış gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store