Çiftçilerin endişesi küresel ısınma

Vodafone Grubu’nun Türkiye dahil 13 ülkede yaptırdığı araştırmaya göre, çiftçilerin karşı karşıya olduğu tehditlerin başında iklim değişikliği geliyor. Türkiye’deki çiftçilerin %98’i, iklim değişikliğinin çiftliklerindeki finansal sürdürülebilirliği etkilediğini belirtiyor.

EĞİTİM VE BAĞLANTI TALEBİ YÜKSELİYOR

Araştırma, çiftçiler nezdinde eğitim ve bağlantı ihtiyacının da arttığını gösteriyor. Türkiye’den araştırmaya katılan çiftçilerin %49’u dijital çözümlerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitim talep ederken, %39’u çiftliklerinde daha fazla dijital araç kullanmak için daha iyi mobil internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunu söylüyor. 

DİJİTAL TARIMIN ETKİSİ 

Araştırmaya göre, Türkiye’deki çiftçilerin %94’ü, dijital teknolojilerin, tarımsal faaliyetlerin gelecekte başarılı olmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. Çiftçilerin tamamı, iklim değişikliği gibi sorunlarla mücadelede dijital tarımın etkili olduğunu söylüyor ve önümüzdeki 12 ay içinde dijital araçlara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Bununla birlikte, dijital tarım araçlarının yaygın ve uzun vadeli benimsenmesinin önünde bazı engeller bulunuyor. Türkiye’deki çiftçilerinin %37’si cihazların ve diğer donanımların maliyetini önemli bir engel olarak gösterirken, %92’si dijital teknolojilerin başarıyla benimsenmesinde hükümet desteğinin önemli rol oynadığını düşünüyor.

Fazla para harcatan pazarlama stratejileri! Yapılan reklamların, sunulan avantajların sizi alışverişe yönlendirdiği oldu mu? Farkında olmadan mağazada çok uzun süre kaldığınızı ve daha fazla harcadığınızı düşünüyor musunuz? Bunların sebebi bazı pazarlama stratejileri olabilir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store