Çamlıca Kulesi'ne 1 yılda 563 bin ziyaret!

İstanbul'un yeni simgelerinden Çamlıca Kulesi'ni bir yılda 563 bin kişi ziyaret etti. Kule 4 Mayıs'ta ise günlük ziyaretçi rekoru kırdı.

'CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul’da 29 Mayıs 2021'de açılışı yapılan Çamlıca Kulesi’nin İstanbulluların yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olduğunu söyledi. Karaismailoğlu, Çamlıca Kulesi'nin cazibe merkezi haline geldiğine dikkati çekerek "Çamlıca Kulesi'nin uzunluğu 369 metre, deniz seviyesinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliğiyle Avrupa'nın en yüksek kulesi konumunda bulunuyor" dedi.

4 MAYIS'TA REKOR ZİYARET

Kuleyi 7'den 70'e herkesin ziyaret ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Çamlıca Kulesi'ni 1 yılda 563 bin kişi ziyaret etti. İstanbul'un gözde turistik mekanlarından biri haline gelen Çamlıca Kulesi'ne Ramazan Bayramı boyunca 19 bin 176 kişi ziyarette bulundu, 4 Mayıs'ta da 7 bin 821 kişiyle günlük ziyaretçi rekoru kırıldı."

AYNI NOKTADAN 100 RADYO YAYINI

Çamlıca Kulesi'nin hediyelik eşya mağazaları, kafeteryası, İstanbul manzarasına hakim seyir teraslarıyla şehrin ekonomisine ve turizmine katkı sağladığını belirten Karaismailoğlu, burada başlayan yayıncılık faaliyetleriyle dünyada ilk kez 100 radyo yayının aynı noktadan, birbirinin güçlerini kesmeden ve frekansları birbirine karışmadan gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

'İSTANBUL SİLUETİNE KATKI SAĞLADI'

Çamlıca Kulesi'ndeki yüksek verimli anten ve verici sistemleri sayesinde sağlanan enerji tasarrufunun da maksimum seviyede olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, İstanbul'un siluetine katkı sağlanarak turizmine de destek verildiğini bildirdi. (AA)

Uykusuzluk iş performansını nasıl etkiler?Uykusuz mu kalıyorsunuz? Uykusuzluğun iş performansınızı nasıl etkilediğinin farkında mısınız? Peki, neler yapabilirsiniz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store