Bitkisel yağların deniz yoluyla taşınmasına düzenleme

Bitkisel yağların deniz yoluyla taşınmasına yönelik mevzuatta düzenleme yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan Tehlikeli Yüklerin Denizyoluyla Taşınması ve Yükleme Emniyeti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yönetmelik, deniz yoluyla yapılacak tehlikeli yük taşımacılığı faaliyetinin güvenli, ekonomik, seri, kaliteli, çevreye olumsuz etkisi en az ve diğer taşımacılık faaliyetleri ile uyumlu şekilde yapılması ve deniz yoluyla taşınan yüklerin yükleme emniyetinin sağlanmasına yönelik usul ve esasları düzenliyor.

Değişiklikle Dökme Tehlikeli Kimyasalları Taşıyan Gemilerin İnşa ve Ekipmanları Hakkında Uluslararası Kodu kapsamındaki yüklerle ilgili düzelemeye gidildi.

BİTKİSEL YAĞLAR DA DAHİL OLDU

Asfalt ürünleri hariç olmak üzere "emniyet (safety)-S" ibaresi bulunan zararlı tehlikeli sıvı dökme yükler, kıyı tesislerinde supalan olarak elleçlenemiyor. Bu yükler, ancak boru hatları vasıtasıyla gemilerden tesiste bulunan tanklara tahliye edilerek ve bu tanklardan da kara tankerlerine dolum yapılarak elleçlenebiliyor.

Söz konusu düzenlemenin istisnasına asfalt ürünlerinin yanında "bitkisel yağlar" da eklendi.

Beş adımda parayı kendinize çekin!Düşünce yapınız ve bakış açınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle daha çok parayı kendinize çekebilirsiniz. Üstelik bunları hem kendi kendinize yapabilirsiniz hem de uygulaması çok kolay. Zihninizi bolluk ve bereket frekansına ayarlamanız için birkaç ipucu;

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store