Bitcoin düşünce iştah kabartmış

Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüş haftası, bazı alıcılar için fırsata dönüşmüş. Bitcoin değerinin 28 bin doların altına düşmesiyle alımlar artarken, Bitcoin son 5 ayda aldığı yatırımın yüzde 65’ini sadece geçen hafta almış.

Coinshares’in haftalık raporuna göre 13 Mayıs bitimli haftada kripto para borsalarına bu yıl için rekor giriş yaşanırken ve sadece Bitcoin’e 298,6 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Böylelikle sene başından bu yana Bitcoin’e giren fon tutarı 463 milyon dolara yükseldi. Böylelikle son 5 ayda aldığı yatırımın yüzde 65’ini sadece geçen hafta aldı.

Kripto para yatırımlarını değerlendiren Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, “Bitcoin 26.000$ seviyesini görmesinin ardından piyasada oluşa panik birçok yatırımcıyı daha aşağıya inecek beklentileri ile endişelendirmişti. Fakat çevremizde duyduğumuz bu endişelerin yanı sıra Bitcoin’nin bu düşüşü büyük bir iştahla karşılayanlar söz konusu” ifadelerini kullandı.

29 BİN DOLAR KRİTİK

LUNA kaynaklı düşüşün yaşandığı o hafta Barclays’ ve Goldman Sachs kripto para platformu şirketi satın aldıklarını aktaran Süllü, şu tespitleri yaptı: “Bu nedenle endişe eden yine küçük yatırımcı oldu diyebiliriz. Yine zincir verilerinde de adreslere giren Bitcoin miktarlarında artışın da yaşanması bulunduğumuz 29.000-30.000$ bölgesinin majör destek çalışması yaptığının işareti olabilir. Tüm bu doneleri ele aldığımızda  bir sonraki hamlenin yükseliş yönünde olması ihtimalleri ağırlık kazanıyor. Bitcoin’de mevcut 29.300-30.600$ yatay dar bant hareketleri devam ediyor. Henüz kırılma gerçekleşmese de 29.300 üzerindeki tutunma Bitcoin açısından kritik."

Dolar/TL kritik sınıra dayandı!Döviz kurlarında yükseliş son günlerde olduğu gibi bugün de hız kesmedi. Sabahın erken saatlerinde aşağı yönlü dalgalanan kurlar piyasaların açılmasıyla yönünü yukarı çevirdi. Dolar/TL, 16 sınırına dayanırken euro/TL ise 16,82'ye kadar çıktı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store