Bir kripto şirketi daha iflas başvurusu yaptı

Kripto para piyasalarındaki yüksek dalgalanmalar sürerken, kripto kredi şirketi Voyager Digital iflas başvurusu yaptı.

Kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in ardından Voyager Digital de iflas başvurusu yaptı. Kısa bir süre önce para çekme işlemlerini askıya alan şirketin başvurusuna göre alacaklı konumunda 100 binden fazla kişi bulunuyor.

Şirketin, kripto varlık cinsinden borç aralığının 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğu belirtiliyor. Şirketin CE'Su Stephen Ehrlich kararı zor olarak nitelese de mevcut piyasa koşulllarında alınması gereken en doğru karar olduğuna inandıklarını söyledi.

Voyager Digital'in Three Arrows Capital'de 650 milyon dolarlık bir kredisi bulunuyordu. Başarısız geri ödeme nedeniyle temerrüt bildirimi yayımlanmıştı.

Kripto para endüstrisinde bazı şirketlerin likidite krizine düşerek iflasın eşiğine gelmesi durumu Mayıs ayında Terraform Labs’ın çöküşüyle tetiklendi. Terra ekosisteminin sabit algoritmik kripto varlığı olan TerrraUSD’nin (UST), ağır satışlara maruz kalarak sabitliğini kaybetmesinin ardından işlevselliğini kaybeden ekosistem, piyasada yaklaşık 45 milyar dolarlık bir zarara yol açtı.

Kira sözleşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler hususlar Gayrimenkul hukuku uzmanları, kiracılara, "haksız tahliye davasıyla karşı karşıya kalmamak için mülk sahibi ile sözleşme imzalarken dikkat etmeleri gereken hususlar" konusunda uyarılarda bulundu.

 

Etiketler kripto iflas borsa
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store