Binance: Türkiye ilk 10 pazarımızdan biri

Binance’nin Asya Bölge Başkanı Gleb Kostarev Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin kendileri için önemli bir ülke olduğunu söyleyen Dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance’nin Asya Bölge Başkanı Gleb Kostarev, Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini söyledi. İstanbul Blockchain Week kapsamında Türkiye’ye gelen ve sorularımızı yanıtlayan Kostarev, “180 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Türkiye, grup içerisinde ilk 10’da yer alıyor. Türkiye’de büyümeye devam edeceğiz. Türkiye’de şu anda regülasyon yok. Türkiye çok büyük bir kripto merkezi olmak için her şeye sahip. Ve regülasyon bunun önemli bir parçası. Uygun regülasyonlar bunun oluşmasına yardımcı olacak” diye konuştu.

Binance Türkiye Genel Müdürü Mücahit Dönmez de Binance’nin kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun her fırsatta Türkiye’yi en önemli pazarlardan biri olarak nitelendirdiğini ve pazarın geleceğine umutla baktığını vurguladı. Dönmez, şunları söyledi: “Türkiye’nin blok zinciri alanında bölgede bir merkez haline gelmesini istiyoruz. CEO’muz Changpeng Zhao’yu Hazine ve Maliye Bakanımız Nureddin Nebati ile bir araya getirdik. Bakanımızın yaklaşımı bizi son derece memnun etti. Bu yeni ve önemli teknolojiden uzak durmak istemediğimizi ve hatta bu alanda takip edilen, öncü bir ülke olmak istediğimizi ifade etti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın önderliğinde Ocak ayında Ankara’da bir toplantı düzenlendi. Orada sektörün tüm paydaşları olarak bizleri dinlediler, görüşlerimizi aldılar. ‘Sizce kanunun nasıl olması lazım? Bu konuda çalışıyoruz ve sizleri de dinlemek istiyoruz’ dediler. Biz de 13 maddelik bir öneri paketimizi sunduk.”

Türkiye’de pazarın büyüklüğüne ilişkin soruyu da cevaplayan Mücahit Dönmez, Türkiye’de en az bir borsada kripto hesabı bulunan kişi sayısının 8-10 milyon arasında olduğunun öngörüldüğünü söyledi. Dönmez, “Bu hesap sahipleri de ağırlıklı olarak gençlerden oluşuyor Türkiye’de günlük işlem hacmi ortalama olarak 250 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşiyor. Bu rakamlar boğa piyasası ko şullarında çok daha yüksek olabiliyor. Boğa piyasası için 600-700 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. Binance, dünyada ekosistemin öncü ismi ve pazar lideri. Dünyada yüzde 50’ye yakın payı var, Türkiye’de de benzer bir paya sahibiz” dedi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store