BES'te yaklaşık 14,3 milyon katılımcıya ulaşıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, "17 Ekim 2022 tarihi itibarıyla BES'te yaklaşık 14,3 milyon katılımcıya ve 362 milyar liralık fon büyüklüğüne ulaşıldı." açıklamasında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından BES'e ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Bireysel tasarrufların özendirilmesinin, tüm ülkelerde sosyal güvenlik ihtiyacının artması, nüfus ve aile yapısının değişimiyle çok daha önemli bir hal aldığına işaret eden Nebati, orta vadede kayda değer bir reel getiri imkanı sunan BES'in, katılımcıların tasarruflarını artırarak geleceklerini garanti altına almalarını sağladığını bildirdi.

Nebati, "18 yaş altı çocuklarımızın ve gençlerimizin birikim yapabilmesini sağlayan yeni düzenleme ile BES büyük bir talep gördü ve 1 yıl gibi kısa sürede yaklaşık 500 bin çocuk ve gencimiz sisteme dahil oldu, 2 milyar liralık fon birikimine ulaşıldı." dedi. 

BES'E İLGİ ARTARAK SÜRÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesiyle bu yılın ocak ayında yüzde 25'ten yüzde 30'a yükseltilen devlet katkı oranı ile BES'in, dünyadaki benzer emeklilik sistemleriyle kıyaslandığında devlet olarak sağlanan en cömert teşviklerden biri haline geldiğini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

"18 yaş altı çocuk ve gençlerimize BES'e giriş imkanı getirilmesi, devlet katkısı oranının artırılması ve sistemin sağladığı reel getiri sonucunda, vatandaşlarımızın BES'e olan ilgisi artarak sürüyor. 17 Ekim 2022 tarihi itibarıyla BES'te yaklaşık 14,3 milyon katılımcıya ve 362 milyar liralık fon büyüklüğüne ulaşıldı. Gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımızın gelecek kaygılarını azaltmak ve birikimlerini doğru alanlarda değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurmuş olduğumuz BES, tüm katılımcılar için güvenilir bir yatırım ortamı sağlamakta. Önümüzdeki dönemde, sistemde yeni düzenlemeleri ve teşvikleri de hayata geçirerek, ülke olarak birikimlerimizi daha da yüksek seviyelere taşıyacağız."

Girişimciye ilham olacak önemli sözlerGirişimci olmak için birçok özelliğe sahip olmak gerekir. Çalışkan olmak, Stratejik düşünmek, hayal kurmak, kararlı olmak, cesaret ve risk alabilmek girişimciliğin olmazsa olmazları.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store