Benzine 5.5 ayda 16 zam

Yılbaşından bu yana uygulanan 16 zam ile litre fiyatı 20 TL seviyesini aşan benzin ve motorine dün gece yarısından itibaren gizli zam yapıldığı iddia edildi.

Litresi 2 Aralık 2021 tarihinde 9.12 TL’den satılan benzinin fiyatı dün itibarıyla 21.15 TL’ye çıktı. Son altı aydaki fiyat artışı yüzde 131.90’a ulaştı. Ramazan Bayramı'ndan önce benzine 1.33 TL zam yapıldıktan sonra üç gün önce de 78 kuruş zam gelmişti. 20 TL seviyesini aşan benzin ve motorine dün gece yarısından itibaren gizli zam yapıldığı iddia edildi.

Sözcü gazetesinin haberine göre; benzin fiyatına 4 kuruş, motorin fiyatına ise 3 kuruş zam yapıldığı iddia edilirken, bunun pompa fiyatına yansımadığı, dağıtıcı şirketin kârı için devreye alındığı belirtildi.

Akaryakıta zam sağanağı yılbaşında başlamıştı. Yılbaşında motorine 1.29 TL, benzine 0.61 TL ve LPG'ye de 0.78 TL zam yapılmıştı. Sadece benzine yılbaşından bu yana yapılan zam sayısı da 16'yı buldu.

Benzin ve mazottan nasıl tasarruf edilir? Benzin ve mazot fiyatının 20 lirayı aşması sonrası, yakıt fiyatları her geçen gün daha fazla cep yakmaya başladı. 'Yakıt tasarrufu nasıl yapılır' sorusu artık tüm araç sahiplerinin gündeminde. Otomobil nasıl daha az yakar diye araştıranların dikkat etmesi gereken ilk şey, yakıt tercihi.

 

Yüzlerce akaryakıt istasyonuna tesis devir yasağı!Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nca, akaryakıtta kaçakçılıkla mücadele denetimleri kapsamında, tesis devir yasağı uygulanan akaryakıt istasyonu sayısı 1100'e ulaştı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store