Benzin ve motorinde büyük indirim! Litre fiyatı 20 TL’nin altına indi

Motorin fiyatlarına dün gelen 2 lira 38 kuruşluk indirimin ardından bugünden geçerli olmak üzere yeni bir indirim haberi geldi. Benzin ve motorinin litre fiyatı bu indirimle 20 TL’nin altına indi.

Rusya-Ukrayna savaşının ardından artışa geçen ve son 14 yılın rekorunu kıran petrol fiyatları olumlu açıklamaların ardından düşüşe geçti.

İNDİRİM DUYURUSU YAPILMADI 

Petrol fiyatlarında tüm dünyayı etkisi altına alan sert dalgalanmanın ardından yeni hafta aşağı yönlü başlamıştı. Geçtiğimiz hafta 133 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı dün (15 Mart) 100 doların altını görmesiyle birlikte akaryakıt fiyatlarına bir duyuru yapılmadan indirim yansımaya başlandı.

BENZİN VE MOTORİNE İNDİRİM GELDİ

Dün (15 Mart) motorin fiyatlarına yapılan 2 lira 38 kuruşluk indirimin ardından yeni indirim daha geldi. Bugünden (16 Mart) itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapıldı. Benzine 1 lira 66 kuruş, motorine 93 kuruş indirim geldi. İndirimin ardından Benzinin litresi İstanbul'da 20,39 liradan 18,73 liraya düştü. Motorinin litresi İstanbul'da 20,63 liradan 19,7 liraya indi.  

EPDK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Türkiye'de de akaryakıt fiyatları yükselirken geçtiğimiz hafta ardı ardına zam açıklayan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) 10 Mart'ta duyurduğu zammın geri çekildiğine dair aynı gün içinde yeni bir paylaşımda bulunmuştu.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ise bir canlı yayında "Biraz kendi reklamlarını yapmak için EPGİS'in yaptığı yanlış. Bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Vatandaşları akaryakıt istasyonlarına yığıyorlar" demişti.

‘FİYAT DUYURUSUNA ARA VERİLDİ’

Dün akşam yeni bir paylaşımda bulunan EPGİS, sendika aleyhine suç duyurusunda bulunulduğunu ve bu sebeple kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı. EPGİS'in açıklamasında "Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin selameti açısından sosyal medyada üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla" ifadeleri kullanıldı.

Nakitle akaryakıta ucuz fiyat önerisi!Akaryakıtta gözler çarşamba günü yapılacak olan fiyat zirvesinde. Çeşitli öneriler masada.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store