Bakan Dönmez Karadeniz gazı için tarih verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, tarih verdi.

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 Bakan Dönmez konuşmasında, "Mart ayında kendi gazımızı kullanabiliriz. Akdeniz'de 45-60 günlük süremiz var. Bu sürede sondajımızı tamamlayacağız. Keşif bulursak milletimizle müjdeyi paylaşacağız." dedi. 

KARADENİZ GAZI İÇİN TARİH VERİLDİ

Bakan Dönmez, (Akkuyu NGS) Proje takviminde bir aksamaya müsaade edemeyiz. Karadeniz'in 2200 metre altında bir enerji üssü kuruyoruz. 120 kilometrelik derin deniz boru döşeme işlemi tamamladı. 50 kilometrelik kısım kaldı. 2023'ün mart ayı içinde inşallah Karadeniz gazını karada yakmış olacağız.

Silivri doğal gaz depolama tesisinde doluluk oranımız %87, hedefimiz Eylül'de tamamını doldurmak, Tuz Gölü depolama tesisimiz tamamen dolu.

(Doğal gaz ödemelerinde ruble ile ticaret) Bu konu liderler arasında da teyit edildi, transferlerde TL de konuşuyoruz." açıklamalarında bulundu. 

 

Kişisel enflasyonunu kontrol et! Özlem Denizmen yazdıÖzlem Denizmen, Posta Gazetesi'ndeki köşesinde kişisel enflasyona yer verdi. Kişisel veya aile olarak harcamalara dikkat çeken Denizmen, kişisel enflasyonu kontrol altına alma yollarını yazdı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store