Asya borsaları düşüşte

Asya borsaları Çin'in gösterge kredi faiz oranlarını sabit tutması ardından düşüşte. Hong Kong hisseleri Asya seansında yüzde 2 düştü.

Asya-Pasifik'te hisse senetleri, Çin Merkez Bankası’nın kredi faiz oranlarını beklentiler doğrultusunda sabit tutmasıyla Pazartesi günü düşük işlem gördü.

Hang Seng endeksi Hong Kong'da yüzde 2,62 düşüşle kayıplara öncülük etti. Anakara Çin'de, Şanghay Bileşik yüzde 1,03 ve Shenzhen Bileşeni de yüzde 0,94 düştü.

Nikkei 225mJaponya'da yüzde 0,1 düştü. Avustralya'da S&P/ASX 200 yüzde 0,2 daha düşüktü. Güney Kore Kospi yüzde 1,28 düştü. MSCI'nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi yüzde 1,4 düştü.

Fed Wall Street'i böldüWall Street'in en büyük bankaları Fed'in gelecek yıl faiz artışlarına devam edeceği konusunda hemfikir ancak faizde zirve seviyenin nerede olacağı ve ne zaman faiz indirimine başlayacağı konusunda görüş ayrılıkları var.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store