Araç sahipleri dikkat! İndirim geliyor

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 29 Haziran çarşamba gününden itibaren motorin fiyatında 2 lira 50 kuruşluk bir indirime gidileceğini açıkladı.

Çarşamba gününden itibaren motorin fiyatlarında indirime gidiliyor. Konuyla ilgili CNN Türk muhabiri Merve Tokaz şu ifadeleri kullandı:

"Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, 29 Haziran çarşamba gününden itibaren motorinde 2 lira 50 kuruşluk indirim olacağını açıkladı. Yarından itibaren uygulanmaya başlayacak motorinde indirim. Ancak motorinde indirim uygulanacakken benzin fiyatında herhangi bir değişim yaşanmayacak."

DOLARDAKİ GERİLEME FİYATI AŞAĞI ÇEKTİ

Geçtiğimiz hafta cuma günü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) ticari kredilere yönelik aldığı karar sonrası Türk lirası döviz kurları karşısında değer kazanmıştı. Dolar/TL dün 16.07 liraya kadar gerilerken, euro ise 17.01 liraya kadar düşmüştü.

Türk lirasının döviz kurları karşısında değer kazanmasının ardından motorin fiyatında indirim kararı alındı.

Bugün İstanbul'da benzinin litre fiyatı 27.26 lira iken, motorin fiyatı 30 liradan satılıyor. LPG ise 11.97 liradan satışa sunuluyor. İzmir'de benzinin litre fiyatı 27.37 liradan satılırken, motorin 30.04 liradan alıcı buluyor. LPG ise 12.09 liradan satılıyor. Ankara'da ise benzin 27.35 lira, motorin 30.09 lira, LPG 12.29 liradan satışa sunuluyor.

BRENT PETROL BUGÜN YÜKSELİYOR

Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında ise hareketli bir seyir izleniyor. Geçtiğimiz hafta 107 dolar seviyesine kadar gerileyen brent petrol bu hafta itibarıyla yönünü yukarı çevirdi. ICE'de işlem gören brent petrolün varil fiyatı şu dakikalarda 117.28 dolardan işlem görüyor. Brent petrol gün içerisinde en yüksek 117.77 doları gördü.

Geçen hafta 101 dolar seviyesine inen ham petrol de bu hafta itibarıyla yükseliş kaydediyor. Batı Teksas tipi ham petrol şu dakikalarda 111.31 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ham petrol gün içerisinde en yüksek 111.70 dolara kadar yükseldi.

Antalya Havalimanı'nda uçuş rekoru kırıldıAntalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Havalimanı'na bir günde 1003 uçağın iniş kalkış yaparak rekor kırıldığını, 81 bin 104 yabancı misafirin geldiğini söyledi.

 

Etiketler motorin mazot benzin
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store