8.45 milyar dolarlık satın almaya onay

Avrupa Birliği (AB), e-ticaret şirketi Amazon’un medya alanında faaliyet gösteren Metro Goldwyn Mayer’i (MGM) 8,45 milyar dolara satın almasına onay verdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, ABD firması Amazon’un MGM’yi satın almasına yönelik rekabet incelemesinin tamamlandığı ve bu satın almanın Avrupa’da rekabete olumsuz etkisinin olmayacağı yönünde karara varıldığı belirtildi.

Amazon, geçen yıl MGM’yi 8,45 milyar dolara satın almak için anlaştığını açıklamıştı.

Avrupa’da faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketlerde birleşme ve satın almaları denetlemek AB Komisyonunun yetkileri dahilinde bulunuyor.

AB Komisyonu, bunun için yürüttüğü inceleme ve soruşturmalarda rekabete aykırı bir durum olup olmadığını değerlendiriyor. Rekabete aykırı durumların tespit edilmesi halinde AB Komisyonu, birleşme veya satın almaları engelleyebiliyor.

Amazon Neden 3 Soru İle İşe Alım Yapıyor?Amazon’un kurucusu Jeff Bezos iş görüşmelerinde hangi soruları soruyor? İş görüşmelerinde hangi sorular Amazon için önemli?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store