Tasarruf Eden Kadın Kazanıyor

Kadınlar ve erkekler arasında ücret eşitliğinin henüz sağlanamamış olması bir gerçek. Ancak araştırmalar kadınların daha az kazanmasına rağmen erkeklerden daha fazla tasarruf ettiğini gösteriyor. Kadınlar daha fazla sermaye ile emekli oluyor çünkü: Kadınlar daha uzun yaşıyor Kadınlar, erkeklere kıyasla daha uzun süre yaşıyor ve...

Kadınlar ve erkekler arasında ücret eşitliğinin henüz sağlanamamış olması bir gerçek. Ancak araştırmalar kadınların daha az kazanmasına rağmen erkeklerden daha fazla tasarruf ettiğini gösteriyor.

Kadınlar daha fazla sermaye ile emekli oluyor çünkü:

Kadınlar daha uzun yaşıyor

Kadınlar, erkeklere kıyasla daha uzun süre yaşıyor ve dolayısıyla daha uzun süre çalışıyorlar. Daha uzun süre maaş almaları ve bileşik faizin yüksek getirisi sayesinde kadınlar, ilerleyen yıllarda kazançlı çıkacak.

Kadınlar daha tasarrufçu

Tüm gelir seviyelerinde çalışan kadınlar erkeklerden daha iyi tasarruf ediyor. Beklenmedik olaylar karşısında daha güçlü durmak, çocuklar ve geleceğe yatırım tasarrufun en önemli gerekçeleri olarak öne çıkıyor.

Çocukların geleceği

Araştırmalar, bireylerin tasarruf etme nedenlerinin yüzde 32,5'inin çocuklar olduğunu gösteriyor. Kazançları ne kadar olursa olsun kadınlar, çocuklarının geleceği için kenara para ayırmaktan vazgeçmiyor.

Kadınların riskten kaçan yapısı

Erkeklere kıyasla kadınlar riskten daha fazla kaçış eğilimi gösteriyor, riskli varlıklardan uzak duruyorlar. Kadınların temkinli duruşları onları daha iyi tasarrufçu yapıyor.

ParaDurumu

Yorumlar
Kalan Karakter 800