Kendinize Yatırım Yapmanın Yolları

Kimler istediği hayatı yaşayabilmek için bir şeyler yapıyor? Acaba konu bize geldiğinde, kendimizi pas mı geçiyoruz… Hadi şu an her şeyi bırakın, kendiniz için neler yapabilirsiniz, düşünün.

Kimler istediği hayatı yaşayabilmek için bir şeyler yapıyor? Acaba konu bize geldiğinde, kendimizi pas mı geçiyoruz…  Hadi şu an her şeyi bırakın, kendiniz için neler yapabilirsiniz, düşünün.

İşte kendinize yatırım yapmanın yolları:

Daha Fazla "Hayır" Deyin

En son ne zaman birisi senden yapmak istemediğin bir şeyi yapmanı istedi ve sen hayır dedin? Bazen bir başkasına evet demek kendimize hayır demek anlamına gelir. Bu yıl ne istediğini düşünmeni istiyorum. Evet, hayır diyemeyeceğimiz bazı şeyler var, ancak evet demeden önce kendinize bir şeyin isteğe bağlı veya gerekli olup olmadığını sorun. Her isteği geri çevirmek zorunda değilsiniz tabii ki de…  Ancak yapmak istemediğiniz ve kısacası size uzun vadede fayda sağlamayacak şeylere hayır demeyi daha rahat söyleminizi tavsiye ediyorum.

 

İstediğiniz Değişikliği Yapmak İçin Beklemeyin

Kendinizle ilgili bir şeyi değiştirmeye çalışmak kendinizi sevmediğiniz anlamına gelmez. Bu inancını hep reddettim. Hayatınız veya kendinizle ilgili bir şeyden hoşlanmıyorsanız ve onu değiştirme gücünüz varsa, yapın. Mesela geçen yıl Moneye ile tanıştım. Onunla tanışarak kendime en büyük yatırımı yaptım. Harcamalarımı kontrol altına aldım. Kişisel finansım ile ilgili kararlar alıp, planlı bir şekilde ilerlemeyi öğrendim. Arada bana attığı motivasyon mesajları ile de cesaret buldum. Bu adımım için gerçekten mutluyum.

 

Becerilerinizi Fırsata Çevirin

Hayatta öğrenebilecek çok şey var ve hayatımızı zenginleştirmek için birçok şey yapabiliriz. Yemek kursuna gidebilir, resim yapabilir veya yeni bir dil öğrenerek kendimize yatırım yapabiliriz. Bu becerilerimizi ticarete de dönüştürebilir, kazanç elde edebiliriz. Kazanç elde etmesek bile her yeni bir beceri kendimize yaptığımız en iyi yatırımdır.

 

Bunlar, hayatınızı nasıl daha iyi hale getirebileceğinize dair sadece tavsiye. Ancak başka pek çok yol da var. Keşfetmek için beklemeyin! Bu yıl kendinize zaman ayırın ve ardından becerilerinizi gerçekleştirmek için gerekli adımları atın.

 

 

Finansal Sağlığı Oluşturan AlışkanlıklarFinansal alışkanlıklarınızı yapılandırmak için yol gösterici ilkeler:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800