Dünya Bankası’ndan Türk Sağlık Sistemine Destek

Türkiye’nin sağlık sisteminin iyileştirilmesi için Dünya Bankası 120 milyon Euro destek kredisi verecek. Dünya Bankasına göre Türkiye’nin sağlık sistemindeki hızlı gelişim başka ülkelere ilham kaynağı oluşturuyor.   Dünya Bankası yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’ye "Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi"...

Türkiye’nin sağlık sisteminin iyileştirilmesi için Dünya Bankası 120 milyon Euro destek kredisi verecek. Dünya Bankasına göre Türkiye’nin sağlık sistemindeki hızlı gelişim başka ülkelere ilham kaynağı oluşturuyor.


shutterstock_131746163

 

Dünya Bankası yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’ye "Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi" kapsamında 120 milyon euro kredi verilmesinin onaylandığı bildirildi.

Bu projeyle, kamu hastanelerinin verimliliğinin artırılması, bazı bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi ve Sağlık Bakanlığı'nın kanıta dayalı politika üretme kapasitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor. Destek kredisinin nihai vadesi 5 yılı geri ödemesiz olmak üzere 10 yıl 6 ay.

Bankanın Türkiye Direktör Vekili  Illangovan Patchamuthu, krediye ilişkin değerlendirmesinde göre, Türkiye'nin herkesi kapsayan sağlık hizmetlerini en iyi uygulayan ülke olmasına karşın, bulaşıcı olmayan hastalıklardaki artışın önemli sorunlardan biri olmaya devam ettiğini belirtti.
Dünya Bankası, Türk Hükümetinin 2003 yılında uygulamaya başladığı Sağlıkta Dönüşüm Programı'na daha önce de çeşitli kredilerle destek vermişti.
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store