Bugün Dünya Okuma Yazma Günü

Finansal okuryazar olmak için harika bir sebep! Hayat standartlarınızı yükseltmek için bir başlangıç yapın...
Bugün Dünya Okuma Yazma Günü

Sevindirici olan okuma yazma oranı eskiye oranla artışta, hem ülkemizde hem de dünyada eğitime verilen önem artıyor. Yine de eğitime katılımının sağlanması gereken çok sayıda insan var. Bunun için de çok sayıda kurum ve gönüllü çalışıyor. Bizler de elinize fırsat geçtikçe okuma yazma oranının artması için destek olmayı unutmamalıyız.

Okuma ve yazmayı yalnızca basit bir eylem olarak düşünmemeliyiz. Okuduğunu anlamak ve hayatta uygulamaya geçmek de okur yazarlık açısından tamamlayıcı bir etken. Paradurumu.com’da finansal okuryazarlık en çok yazdığımız konulardan birisi. Yani meşhur sloganımızda bahsettiğimiz gibi; paranızı yönetmenizi ve böylece hayatınızı da yönetmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Hayatınızı değiştirmeye bugünden başlayın... Bütçe düzenleme, tasarruf önerileri, yatırım tavsiyeleri ve girişimcilik fikirleri hem finansal okuryazarlığınızı arttıracak, hem de hayat kalitenizin bir üst seviyeye çıkmasını sağlayacak etmenler. Gereksiz harcamalardan kaçındıkça, finansal durumları doğru değerlendirip yatırımlarınızı daha uygun seçeneklere yaptıkça finansal okuryazarlığın meyvelerini alacaksınız. 

Finansal okuryazar olmanın hayatınıza etkileri maddi olacağından dolayı çabuk hissedilecektir. Bu nedenle ev ve kişisel ekonominiz için kredi çekecekseniz karşılaştırma yapmayı, ev alacaksanız para biriktirmeyi ihmal etmemelisiniz. Bizler finansal okuryazarlık kazandıkça, önce kendi ekonomimiz sonra da ülkenin ekonomisi iyileşecektir.

 Okuma yazma gününüz kutlu olsun...

 

 

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol