BKM Express, E-Bağış Seferberliği İle Bağış Kültürünü Büyütüyor

Yapay zekayı ve dijital teknolojileri toplumsal fayda için kullanan BKM Ekspress, son yılların en önemli bağış hareketine öncülük etti ve E-Bağış seferberliği başlattı.
BKM Express, E-Bağış Seferberliği İle Bağış Kültürünü Büyütüyor

Sağlık, çocuklar, kadınlar, hayvanlar, doğa gibi farklı alanlarda sorunların çözümü ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çalışan sivil toplum kuruluşları, amaçlarını yerine getirebilmek için bağışlara ihtiyaç duyuyor. ABD’de kişi başı ortalama bağış miktarı 1.150 dolar civarındayken, Türkiye’de bu rakam 17 TL ile sınırlı. Bağış toplanmasının önündeki engellerden biri ise geleneksel yöntemlere duyulan güvensizlik. 

Sunduğu teknoloji altyapısıyla sivil toplum ile STK’lar arasında köprüler kurmayı misyon edinen, Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express, bu alandaki ihtiyacı karşılamak için BKM Express E-Bağış Seferberliğini başlattı. Seferberlik kapsamında BKM Express uygulaması aracılığıyla STK’lara saniyeler içerisinde hızlı, güvenli ve kolay bağış toplanması hedeflendi.

BKM Express, damlaya damlaya göl olur felsefesini hayata geçirip, kuruşlarla bağış yapılmasını sağladı ve bireysel bağışa yeni bir soluk getirdi.

·             BKM Express ilk e-bağışı Darüşşafaka ile işbirliğine giderek topladı

·             Daha sonra BKM Express’le yapılan alışverişlere “Yuvarla” bağışı özelliğini ekledi. Böylece tüketicilere ürünün fiyatındaki küsuratı yuvarlayarak STK’lara bağış yapma kolaylığını sağladı

·             Ardından Türkiye’de ilk olan “QR kod ile ödeme” aracılığıyla BKM Express mobil uygulamasından ve web sitesinden bağış yapılmaya başlandı

·             BKM Express daha sonra e-bağışa yapay zekâ kattı ve Facebook Messenger sohbet ekranı üzerinden de e-bağış yapılabilir hale geldi. Facebook Messenger'da BKM Express sohbet ekranını açan kullanıcılar, Messenger Bot aracılığıyla bağış yaptılar.

·             BKM Express Askıdanevar, Givin, Açık Açık sosyal girişimlerine sağladığı altyapı desteğiyle bağış toplanmasına da katkıda bulundu. 

BKM Express’in e-bağış seferberliğinin ardından önceleri kredi kartı, havale ve web siteleri üzerinden ya da nakit olarak fiziksel bağış kumbaralarından toplanan bağışlar dijital ortamın kolaylık, hız ve güven avantajıyla toplanmaya başlandı. 2017 yılında BKM Express aracılığıyla toplamda 250 vakıf ve derneğe kaynak aktarıldı. Yapılan 160.000 bağış işlemi sonucunda 2.500.000 TL’nin üzerindeki tutarda kaynak çeşitli STK’lara bağışlandı. 

BKM Express Türkiye’de alışverişi 5 yılda kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra e-bağış seferberliğiyle bireysel bağışları da hız, güvenlik ve kolaylıkla buluşturdu. Siz de BKM Express’i indirin, STK’lara kolayca bağışta bulunun.

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol