Uygulamalı Girişimcilik Dersleri Nedir?

Herkes bir gün kendi işini yapmak hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Girişimcilik sanıldığı kadar kolay bir alan değil. Tecrübe zamanla elde edilen bir durum olsa da eğitim öyle değil. Uygulamalı girişimcilik dersleriyle kendinizin bu işi yapıp yapmadığını keşfedebilirsiniz.
Uygulamalı Girişimcilik Dersleri Nedir?

Bilindiği üzere KOSGEB, İşkur gibi devlet kurumları tarafından desteklenen girişimcilik kursları bulunuyor. Uygulamalı girişimcilik kursu olan bu yerlerde çeşitli deneyimler ve tecrübeler elde etmek mümkün. Örneğin pazarlama, üretim alanı, yaratıcı düşünme gibi girişimciliğin temel konularını bu kurslar sayesinde öğrenebilme şansı elde edebilirsiniz. KOSGEB bilindiği üzere devlet tarafından destekleniyor. E-devlet üzerinden KOSGEB'e başvuru yapmanız mümkün. 


KOSGEB ve İŞKUR ortak uygulamalı girişimcilik dersi veriyor. Uygulamalı girişimcilik programında temel girişimcilik eğitimi alıyorsunuz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra alacağınız sertifika sayesinde KOSGEB'e başvuru yapabiliyorsunuz. 18 yaşını tamamlayan, girişimcilik eğitim programından aynı modülden daha önce yararlanmayan ve iş - meslek danışmanlığından faydalanmayan herkes bu programa kayıt olabilir.

KOSGEB bu eğitim karşılığında size hibe veriyor ve istediğiniz işi kurmanız kolaylaşıyor. 

KOSGEB dışında eğitim uygulamalı girişimcilik eğitimi veren STK'lar, meslek kuruluşları da bulunuyor.

Uygulamalı Girişimcilik Programının Önemi Ne?


Uygulamalı girişimcilik programı sayesinde bir kere eğitim alıyorsunuz. Belki yıllar boyunca öğreneceğiniz tecrübeyi eğitim sayesinde elde edebilirsiniz. Girişimci olduğunuz için birçok problemle karşılaşacaksınız. Vergi, iş yerinde çalışan kişiler derken sorunlar gittikçe artacak. Fakat eğitimli olursanız bunların üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. Eğitimin yaşı olmaz kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız ders almanız şart.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol