Türkiye’nin kadın girişimcisi kim olacak?

Garanti BBVA ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’ için başvuruları başlattı. Kazanan kadın girişimci 150 bin TL ödülün sahibi olacak.

Garanti BBVA’nın bu yıl 16.’sını gerçekleştireceği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması başvuruları başladı. Hikâyesiyle kadınlara ilham olmak ve başarısını Türkiye’ye duyurmak isteyen adaylar, 30 Kasım 2022 tarihine kadar garantibbvakadingirisimci.com adresindeki formu doldurarak yarışmaya başvuru yapabilecek.

 ŞUBAT 2023'TE BELİRLENECEK

 Şubat 2023’te gerçekleşecek jüri toplantısı sonrası kazananların belirleneceği yarışmada; ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’ ödülünü alacak girişimci 150 bin TL, ‘Türkiye’nin Yöresinde Sürdürülebilir Fark Yaratan Kadın Girişimcisi’, ‘Türkiye’nin Kadın Sosyal Etki Girişimcisi’ ve ‘Türkiye’nin Gelecek Vadeden Kadın Girişimcisi’ kategorilerinin birincileri ise 100 biner TL’lik ödülün sahibi olacak.

Girişimci kadınların güçlenmesi için böyle bir yarışma düzenlediklerini belirten Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, Garanti BBVA olarak, sürdürülebilir ekonomik ve toplumsal kalkınma için kadın girişimciliği ve kadının iş hayatına katılımını desteklediklerini söyledi.

'16 YILDIR DESTEK OLUYORUZ'

"Kadın girişimcilere yönelik tüm çalışmalarımızı bütüncül bir yaklaşımla ele alarak ‘finansman sağlama’, ‘cesaretlendirme’, ‘eğitim’ ve ‘yeni pazarlara açılma’ olarak 4 temel başlığa yoğunlaşıyoruz" diyen Kaya şunları söyledi: "Bu çalışmaların en önemli ayağını oluşturan Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’yla 16 yıldır kadın girişimcilerin cesaretlendirilmesi ve hikâyelerini duyurmasına destek oluyoruz. Bu süre boyunca temas ettiğimiz kadın girişimcilerin başarısının katlanarak arttığına şahit olduk. Yarışmamıza başvuran pek çok kadın girişimci, işini büyütürken, kadınların istihdamını destekledi, sosyal fayda sağladığı projelerle etki alanını genişletti. Daha da önemlisi girişimci olmak isteyen kadınlara ilham verdi.” 

Çocuklarınızın bütçe yapmasına yardımcı olacak adımlar Çocuğunuzun tam zamanlı bir işi olmayabilir. Ancak temel bütçe becerileri, harcamaları planlamasına ve parayla ilgili uzun vadeli başarı için onu hazırlamasına yardımcı olur. İşte çocuğunuzun kendi bütçesini yapması için adımlar.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store