İşletmeniz İçin Hibe İhtiyacınız Mı Var?

Ticaret Bakanlığı, TOBB ve Facebook işbirliğinde KOBİ’lere yönelik çevrimiçi eğitim portalı hizmete açıldı. Siteden eğitimleri, KOBİ'lere verilen destekleri ve önerileri inceleyebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Facebook işbirliğinde açılan Facebook İstasyon, çevrimiçi portalı üzerinden koronavirüs salgını ile mücadele eden KOBİ'lere destek veriyor.

Sunulan yeni destekler ve süregelen dijital eğitimler, KOBİ’lerin salgın sebebiyle karşılaştıkları zorluklardan en az düzeyde zarar görmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Küçük İşletme Kaynak Merkezi

Facebook’un, Türkiye’deki KOBİ’lerin salgın dönemindeki kriz yönetimine yardımcı olmak için hayata geçirdiği “Küçük İşletme Kaynak Merkezi”, salgının yarattığı endişeler durulana kadar işletmelerini tamamen çevrimiçi ortama taşımak, ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden satmak ve müşterileriyle yeni yollarla iletişim kurmak isteyen KOBİ’lere yönelik öneriler ve ipuçları içeriyor. Sayfada, Facebook ile Öne Çıkın, Sınırları Aşan KOBİ’ler, SheMeansBusiness gibi programları da inceleyebilir, Facebook Business Covid-19 sayfasında Küçük İşletme Hibeleri Programlarının detaylarını bulabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı'ndan 'Kolay Destek'

Ticaret Bakanlığı da ihracat yapanlara, müşteri bulmaktan yurt dışında reklam vermeye, fuarlara katılmaktan müşterilerin için uygun kredi bulmaya kadar sayısız desteğini animasyonlu videolar ile anlattığı sitesini devreye aldı. Kolay Destek internet sitesinden Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan destekleri inceleyebilirsiniz. https://kolaydestek.gov.tr/ 

Sanal Ticaret Akademisi

Facebook İstasyon'da yer alan Sanal Ticaret Akademisi ise girişimci, öğrenci, ev hanımı, akademisyen, dış ticaret personeli, esnaf, zanaatkar... Ticaret hayatında olan veya ticarete atılmak isteyen ya da sadece bu alanda kendini geliştirerek kariyerini iyileştirmek isteyen herkesin hizmetinde... Kayıt prosedürü olmayan programda, dersleri hemen almaya başlayabilir ve sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. 

Tüm detaylar ve programları incelemek için https://istasyon.fb.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800