Hibe desteği aldı arıcı oldu!

Arıcılığa yönelik kadınların ilgisi her geçen gün artıyor. Teşviklerden yararlanan kadınlar, hibe kovanlarla arıcılık yapıp, gelir elde ediyor.

 Tarım ve Orman Bakanlığının  "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi"ne birçok kadın girişimci katıldı. O kadınlardan biri de Van’da yaşayan Aycan Kanat Gültekin oldu.

Projeyle hibe desteği alarak arıcı olan Gültekin, “"Kendi ayaklarım üzerinde durmak istedim ve projem kabul edildi. Proje kapsamında 60 arılı kovan aldık. Bakanlığımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

UZMAN ELLER PROJESİ

Bakanlık, kırsal bölgelerde yaşayan ziraat ile ilgili meslek yüksekokulları dahil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere yönelik "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi" destek veriyor.

 BAL SATARAK KAZANACAK

Projeden yararlanmak için Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne başvuran ve hibe desteği alan Gültekin, temin ettiği arılı kovan ve ekipmanla üretim yapmaya başladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gevaş Meslek Yüksekokulu mezunu Gültekin, bal satarak gelir elde edeceğini ve zamanla kovanları artırmayı hedeflediğini anlattı.

Mayıs ayında trafiğe 112 bin 709 aracın kaydı yapıldıTürkiye İstatistik Kurumu, mayıs ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store