Girişimcilerden Öğreneceğiniz 5 Sabah Alışkanlığı

Girişimcilik demek, yeni fikirler, yaratıcılık, azim ve çok çalışmak demek. Tüm bunları sağlayabilmek için ise güne hazır başlamak gerekiyor. Başarıyı yakalamış girişimciler, özellikle sabah saatlerini kendilerini güne hazırlamak için değerlendiriyor.
Girişimcilerden Öğreneceğiniz 5 Sabah Alışkanlığı

Sabah saatlerinin gücünden yararlanmak, verimliliğinizi arttırmanın yolu olabilir. İşte sizin için girişimcilerin sabah rutinleri;

1. Erken Kalkın

Sabah saatlerini zor konuların üstesinden gelmek için ayır.

2. Su İçin

Çok basit. Su için. Sabah rutininize bir bardak su eklemek; metabolizmanızı hızlandırır, midenizi temizler, enerji verir ve uyanık tutar. Her şeyi geçin, pürüzsüz sağlıklı bir cilt için mutlaka su içilmeli.

3. İyi Olduğunuz Alanları Belirleyin

Hedeflerinize odaklanın. Bu hedefler için iyi olduğunuz alanları belirleyip, kendi SWOT analizinizi uygulayın. Yeteneklerinizi keşfetmek için geçmişte başardığınız konuları ele alın. Sonrasında ise bu başarıyı sağlayan yeteneğin ne olduğunu keşfedin.

4. Aktif Olun

Çoğumuz bütün gün masa başında oturup duruyoruz. İşte bu yüzden sabah saatleri egzersiz yapmak için ideal zamanlardır. Ayrıca iradenin de en güçlü olduğu zamanlar olduğu için güne egzersiz ile başlayabilirsiniz. Bu sizin sabah saatlerinde daha aktif olmanızı ve işe daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır.

5. Meditasyon Yapın

Günbegün çok fazla sayıda insan gündelik rutininin arasına meditasyonu ilave etmeye başladı. Stresten kurtulmak, rahatlamak ve gevşemek için meditasyon yapıyor. İnanın çok fazla zamanınızı almayacak. 10 dakika yapacağınız meditasyon ideal olacaktır. Beceride olduğu gibi, meditasyonda da tatmin edici sonuçlar almak için düzenli bir şekilde uygulama yapılmalıdır.

Girişimcilerin 5 adımlı sabah rutini
•Limonlu su
•Meditasyon
•Yoga
•Yüz maskesi
•Kahvaltı

Başarınızın oranı bu saatlere bağlı olabilir!Araştırmalara göre, hangi saatte ne yaptığınız, çalışma hayatındaki başarınız üzerinde etkili olabiliyor.

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol