Kredi Kartında Harcama sözü Nedir?

Daha önce 'harcama sözü'nü duymuş muydunuz? Bankalar tarafından müşterilere verilen harcama sözü kimi zaman iyi olsa da çok harcanıldığı zaman bütçenizi etkileyebilir. Peki nedir bu harcama sözü, bankalar neler veriyor? Gelin hep birlikte bakalım.
Kredi Kartında Harcama sözü Nedir?

Harcama sözü, bankalar tarafından size verilen bir kazanma şekli. Siz harcadığınız zaman bankalar size ödül para ya da hediye veriyor. Aylık harcama taahhüdü ile verilen kampanyalar, bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Hediye Para, Sözünle Kazan, Dolu Dolu Chip Para, Mil Para şeklinde bankalar ile aranızda harcama sözü oluyor. 


İlk başta verdiği hediyelerden dolayı harcama sözü kazançlı olarak gözükse de eğer kendinizi buna kaptırırsanız oldukça para harcamış olursunuz. Aylık harcadığınız miktara göre ekstrenizde indirim ya da hediye kazanmış oluyorsunuz.  Tasarruf yapmak istiyorsanız harcama sözüne dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü harcama sözünde ne kadar fazla harcarsanız, o kadar kampanya kazanıyorsunuz ve bu kampanyalar genellikle insanları cezbediyor.

İlk başta normal gözükse de aylık düzenli olarak harcayacağınız bin TL bütçenizi oldukça etkileyecek. Siz söz verdiğiniz için de belli süre bu kampanyadan faydalanmış olmanız gerekecek. Yani harcama sözüne taahhüt vermeden önce iyi düşünmeli ve gerçekten o ay, o kadar para harcar mıyım sorusuna cevap vermelisiniz.

Harcama Sözüne Nasıl Katılabilirim?

Harcama sözüne katılmanız için banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Bankanızla sms yoluyla, şubeye giderek ya da uygulama üzerinden detayları öğrenerek harcama sözüne katılabilirsiniz. Kendi belirlediğiniz miktar karşılığında hediye kazanmış oluyorsunuz. 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol