3 Ton Parası Var, Evlenmek İstiyor

Gaziantep’te yaşayan 49 yaşındaki Esat Kaplan, Devri Alem Para Müzesi’nin sahibi ve parasını teslim edecek eş bulamıyor. Evlilik programına bile çıkan Kaplan, aradığı eşi henüz bulamamış.
3 Ton Parası Var, Evlenmek İstiyor

Gaziantep'teki Devri Alem Para Müzesi'nde M.Ö. ve M.S.dönemlerine ait yaklaşık 200 bin adet, ağırlık olarak ise 3 tona yakın parası bulunan Kaplan, tam bir para koleksiyoneri.

Para biriktirme merakını müze açmaya kadar götüren Esat Kaplan, 16 yıldır eline geçen bütün paraları biriktirmiş. Müzesinde 200’e yakın devletin parasından örnekler var.Kaplan, hayatını ve biriktirdiği paraları paylaşabileceği bir eş bulabilmek için televizyonda yayınlanan evlilik programlarına bile katıldı.

Katıldığı evlilik programında 3 tona yakın parası olduğunu söyleyince adeta başına dert aldı. Programda taliplisini beğenmeyen Kaplan, şimdi gece gündüz susmayan telefonuyla uğraşıyor. “Geceleri uyuyamıyorum çünkü taliplerim gece yarısı beni arayıp, tanışmak istediklerini söylüyorlar. Dünyanın her yerinden beni arıyorlar. Bu hem iyi hem de kötü oldu. İyi tarafı; bir çok arkadaş ediniyorum, kötü tarafı ise gecenin bir yarısı talipler beni arayınca uyuyamıyorum.” dedi.

Yurt içi ve yurt dışından birçok taliplisi olduğunu söyleyen Kaplan, taliplileri arasından aradığı özelliklere uyan birini bulamadığını söyledi.

“Ben 3 ton param var dediğimde insanlar abartma olarak görüyor. Gelsinler görsünler, benim gerçekten 3 tona yakın param var. İsterlerse gelip tartabilirler. Ben yaptığım işin ağırlığını kaldırabilecek bir hanım arıyorum. Ben olmayınca röportaj yapacak parayla ilgili sunup yapacak birini arıyorum. 3 tona yakın param var ama bu parayı kontrol edecek bir hanımefendi bulamadım. Uygun bir hayat arkadaşı bulana kadar arayışım devam edecek.”

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol