Biri Bizi Koruyor!

1999 depremi sonrası kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) zorunlu deprem sigortası bizleri, en büyük yatırımımız olan evlerimizi korumak amacıyla kuruldu. Bizi nasıl mı koruyacak? Allah korusun bir deprem oldu, eviniz hasar gördü… Zaten zor bir dönem geçiriyorsunuz, evinizin yani en büyük yatırımınızın hasarını giderecek paranız...

1999 depremi sonrası kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) zorunlu deprem sigortası bizleri, en büyük yatırımımız olan evlerimizi korumak amacıyla kuruldu. Bizi nasıl mı koruyacak? Allah korusun bir deprem oldu, eviniz hasar gördü… Zaten zor bir dönem geçiriyorsunuz, evinizin yani en büyük yatırımınızın hasarını giderecek paranız yok…

Ne yapacaksınız?
İşte DASK burada devreye giriyor. Tek bir hasarda 5 milyar lira ödeme gücü ile konutunuzun yapı cinsi, brüt yüz ölçümü ve bulunduğu bölgenin deprem riski derecesine göre belirlenen miktarı size ödüyor (Maksimum tutar 150 bin lira ile sınırlı).

Evinize DASK yaptırabilir misiniz?
Eviniz, belediye sınırları içinde veya belediye sınırları dışında ise de, imar mevzuatı bakımından belediyelerin kontrol ve mesuliyeti altına verilmiş olan alan sınırları içinde ise,  zorunlu deprem sigortası yaptırabilirsiniz.

DASK hangi hasarları kapsıyor?
Depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlar ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami veya yer kaymasının neden olacağı hasarların tamamını.

Nasıl yaptıracaksınız?


  • Herhangi bir sigorta acentası ya da banka şubesine gidin.

  • Konutunuzun yapı cinsi, brüt yüzölçümü ve bulunduğu bölgeye göre priminizi öğrenin  (Birinci deprem bölgesinde, 100 metrekare betonarme bir konutun zorunlu deprem sigortası primi yıllık 150 TL, aylık 12,5TL oluyor).

  • Poliçenizi düzenletin.

  • Toplu başvurularınızda %20 (Aynı apartmandan 8 daire ya da aynı siteden 8 blok) ve yenilemelerinizde %20 olan yani toplamda %40’avaran indirim fırsatını unutmayın.


Neden evdeki eşyaları da kapsamıyor diye düşünüyor olabilirsiniz...Ev eşyalarımızı yavaş yavaş tamamlayabiliriz ama yeni bir ev almak o kadar da kolay değil!
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store