Emeklilik İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Her bayram verilen Kurban Bayramı emeklilik ikramiyesinin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Peki ikramiye ne zaman yatacak?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte emekliler verilecek ikramiyenin ne zaman yatacağını gündemine aldı. Ramazan Bayramı ikramiyesinin erken ödenmesi nedeniyle Kurban Bayramı ikramiyeleri de erken mi ödenecek sorusu akıllara geldi. Bu yıl 31 Temmuz'da başlayan Kurban Bayramı 3 Ağustos'ta sona eriyor. Bu sene kurban bayramı ikramiyelerinin 27-30 Temmuz arasında ödenmesi bekleniyor. 1000 liralık bayram ikramiyesi hesaplara yatacak, banka şubelerinden alınmayacak. 

Emeklilere 1000 lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak. Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artışı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçekleşti. Eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa olacak. Yeniden değerleme artışı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kuruş olacak.

Bayram Bütçeniz Hazır mı?

Kurban Bayramı’na 42 gün var. Peki bayram bütçeniz hazır mı? 
Örneğin; her gün kenara 10 lira koysanız, Kurban Bayramı'na kadar 420 liranız olur. Bu birikim oyununu denemeye ne dersiniz?

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store