Emekli Promosyonları Zamlandı mı?

Emekliye yılda iki kere verilen promosyon bu dönem zamlanacak mı? Beklenilen miktar ne kadar?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Emekliler yılda 2 kez bayram ikramiyesi ve 3 yılda bir banka promosyonu alabilirken; Nisan'dan itibaren taban aylık ödemesi de bin 500 liraya yükseltildi. Bu imkanlardan sadece mevcut emekliler değil, yeni emekliler de faydalanabiliyor. Önümüzdeki günlerde emekli aylığı bağlananlar, en az bin 500 lira aylık gelire kavuşacak. Ayrıca 27-30 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi beklenen Kurban Bayramı ikramiyesini de alabilecek olan yeni emekliler, 3 yıllık taahhüdünü verip banka promosyonundan da yararlanacak.

Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625, üstünde olanlar ise en az 750 lira alabilecek. Seçilen bankaya göre alınacak promosyon tutarı yükselebilecek.
İkramiye ödemesi erkene çekilse de yeni emekliler bundan yararlanabilecek. Bayram ikramiyesi için 'ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık almak' şartı vardı. Ancak bu yıl yapılan düzenleme ile bu ifade 'bayramın içinde bulunduğu ayda' şeklinde değiştirildi.

Etiketler zam emeklilik maaşı
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store